Що мають пропонувати курси іноземних мов?

У наших реаліях без постійного саморозвитку ніяк. Тому вибір різних освітніх курсів, зокрема з вивчення англійської, зараз дуже великий. У всій цій різноманітності знайти ефективні курси іноземних мов вийде тільки у тому випадку, якщо ви точно знаєте, що саме хочете від них отримати. А сформувати свої запити набагато простіше, коли відомо, що школи англійської готові запропонувати своїм учням. Отже, розберемося, які умови, базові і додаткові послуги надають популярні курси сьогодні.

Зміст

1. Доступність інформації про курси іноземних мов

1.1. User-friendly сайт

1.2. Особистий кабінет користувача

1.3. Спілкування в соцмережах

2. Як підібрати курси за викладачами

2.1. Кваліфікація педагогів

2.2. Носії англійської мови

3. Пробне заняття підкаже, які курси іноземних мов в Києві вибрати

3.1. Методи викладання

3.2. Підручники

4. Гнучкість курсів іноземних мов в Україні

4.1. Зручний графік

4.2. Кількість студентів в групі

4.3. Ціна курсів іноземних мов в Україні 

4.4. Локація

4.5. Що ще можуть запропонувати мовні курси?

Доступність інформації про курси іноземних мов

Розпочнемо з очевидного: чим швидше ми зможемо знайти максимум інформації про школу англійської в інтернеті без зайвих зусиль, тим більша вірогідність того, що ми виберемо саме її. Адже якщо центр вивчення англійської надійний і престижний, він просто не може існувати без зручного сайту, активних сторінок в соцмережах і регулярних розсилок для клієнтів.

User-friendly сайт

Школа англійської, яка піклується про своїх відвідувачів, намагається зберегти їхній цінний час і забезпечити повною інформацією про принципи своєї роботи, програми, локацію, викладачів і інше на своєму сайті. Інтерфейс має бути легким і зрозумілим. Прекрасно, якщо ви зможете пройти онлайн-тестування і відразу ж визначити свій рівень англійської, записатися на пробне заняття або консультацію, замовити дзвінок або написати повідомлення адміністратора школи.

Особистий кабінет користувача

Дуже зручно, коли у вас є можливість стежити за своїм розкладом і списком домашніх завдань онлайн. Більшість курсів іноземних мов запропонують вам доступ в особистий кабінет, де ви зможете отримувати необхідну інформацію про найближче заняття. Онлайн-підтримка сьогодні є обов'язковим атрибутом будь-якої хорошої школи. Деякі школи розробляють власні додатки, в яких можна не лише відстежувати свій розклад, але і змінити його, повідомляти про свої пропуски або навіть коротко консультуватися з викладачем.

Спілкування в соцмережах

Погодьтеся, іноді нам зайвий раз не хочеться шукати інформацію в пошукових системах – адже майже все є в соціальних мережах! Якщо школа англійської має свій Facebook або Instagram, то вона повинна потурбуватися про те, щоб через цю сторіночку велося активне спілкування з усіма, хто вчиться або хоче вчитися в цій школі. Відповіді представників освітнього центру в коментарях або особистих повідомленнях – хороша ознака.

Що мають пропонувати курси іноземних мов?

Що пропонують курси іноземних мов в Україні?

Як підібрати курси за викладачами

Само собою, багато в чому ваш успіх у вивченні мови, як і будь-якої іншої дисципліни, залежить від викладача. Школи іноземних мов з хорошою репутацією беруть на роботу фахівців з відповідною освітою і позитивним досвідом. Учитель повинен уміти викликати прихильність до себе, утримувати увагу цілої групи, зацікавити навіть найскладнішим або найнуднішим матеріалом.

Кваліфікація педагогів

Перед тим як записатися на певні курси, не соромтеся розпитати про педагогів, з якими ви будете займатися. Важливо дізнатися, з якими рівнями і віковими групами працює той або інший учитель, чи складає він план навчального процесу і як збирається його виконувати. Якщо в школі є професіонали, які практикують власні методики викладання, попросіть розповісти про них.

Звичайно ж, найкращий варіант – якщо викладачі не лише мають достатній досвід у своїй роботі, але також і міжнародні сертифікати і дипломи, які підтверджують їхню кваліфікацію і визнаються в усіх освітніх організаціях світу (наприклад, CELTA – Certificate in Teaching English to Speakers of Other languages, або ж DELTA – Diploma in Teaching English to Speakers of Other Languages).

Носії англійської мови

Звичайно, це великий плюс, коли школа надає можливість практикувати свою англійську з носіями. Але важливо, щоб це були не просто люди, що приїхали з англомовної країни і говорять своєю рідною мовою. Вони також повинні мати досвід викладання, уміти працювати з методичними матеріалами і – найважливіше – пояснювати усі мовні правила і нюанси людям, які тільки знайомляться з англійською.

Частенько носії мови не викладають основний курс, а ведуть розмовні клуби у рамках курсів, які націлені допомогти вам подолати мовний бар'єр і розвинути вільну усну мову.

Що мають пропонувати курси іноземних мов? - 2

Вибираємо свого викладача на мовних курсах

Пробне заняття підкаже, які курси іноземних мов в Києві вибрати

Для того щоб допомогти вам прийняти рішення про відвідування курсів, школа повинна організовувати безкоштовні пробні уроки або дати можливість побувати на відкритому занятті. 

Так ви зможете зрозуміти, яка саме програма вам підходить (стандартний або інтенсивний курс, бізнес-англійська або підготовка до міжнародних іспитів, покращення певного рівня, навичок, граматики або грунтовне вивчення англійської із самого початку), а також простежити і дізнатися:

  • як проходить спілкування педагога із студентами;
  • які підручники і роздаткові матеріали використовує викладач під час уроку;
  • чи застосовується аудіо-, відеотехніка, авторські додатки та інше;
  • в якому темпі проходить заняття і які навички відпрацьовують студенти.

Деякі пункти розглянемо детальніше. 

Методи викладання

В Україні курси іноземних мов розробляють власні методики або будують заняття за прикладом перевірених систем навчання. В обох випадках важливо, щоб навчання було ефективним (дізнатися про це можна з відгуків студентів) і сучасним (тут достатньо подивитися, за допомогою якої техніки займаються студенти і які теми обговорюють на уроках).

Яку програму ви б не вибрали, мовні курси створені для того, щоб розвивати і вдосконалювати усі основні навички – speaking, listening, writing, reading. Тому заняття будується так, щоб за півтори години встигнути задіяти кожну з них. 

Що стосується домашніх завдань, то (не засмучуйтеся) без них не обійтися. Але все-таки оскільки мета домашніх завдань – закріпити і повторити пройдений на уроці матеріал, вони не мають бути занадто об'ємними. Якщо курси англійської мови перенавантажать своїх студентів домашніми завданнями, у яких і без того вистачає справ, вони просто їх не будуть виконувати. А це, у свою чергу, відіб'ється на їхній успішності і бажанні продовжувати навчання.

Підручники

Поставте запитання з приводу підручників, за якими проходитимуть заняття. Авторитетні школи англійської можуть собі дозволити складати і впроваджувати в навчальний процес власні книги. 

Якщо школа використовує не свої підручники, то добре, якщо це Total English, Outcome, Speakout. На додаток до основного підручника повинна йти книга з граматики, наприклад, Grammarway, Oxford Practice Grammar, Round Up.

Незалежно від того, авторський це підручник або "чужий", він має містити необхідну для кожного рівня лексику і оптимальну кількість вправ. 

Що мають пропонувати курси іноземних мов? - 3

Обов'язково використайте пробний урок на курсах іноземних мов в Києві

Гнучкість курсів іноземних мов в Україні

Говорячи про гнучкість, ми маємо на увазі не лише розклад занять, але і підхід до навчання в цілому. Приємно, коли курси можуть запропонувати свободу вибору:

  • в який час вам зручно відвідувати заняття;
  • чи хочете ви займатися індивідуально або в групі (стандартній або міні);
  • як ви бажаєте здійснювати оплату і так далі.

Зручний графік

Якщо це не корпоративне навчання англійської, яке можна проводити в робочий час в офісі компанії, то у більшості випадків розклад складають так, щоб вам було зручно відвідувати уроки до або після роботи. З урахуванням того, що до курсів іноземних мов в Києві треба ще дістатися, а потім поїхати додому і приділити час собі (або ж – якщо заняття ранкове – ефективно працювати цілий день), урок має бути призначений на відповідний для конкретної групи час (наприклад, 8:00 або 19:00).

Деякі великі школи не прив'язують вас до групи і викладача, дозволяючи вам змінити час відвідування хоч для кожного заняття. Але частіше все ж вам необхідно визначитися з часом, який пропонує школа англійської, і закріпити за собою певний графік відвідування.

Кількість студентів в групі

В основному, групи на курсах іноземних мов в Києві складаються з 6-8 людей. Це оптимальна кількість і для викладача, і для самих студентів. Під час групового заняття робота також проходить в парах і мікрогрупах. Кожен встигає висловитися і попрактикувати, але також має час дати голові відпочити. До того ж, час відповідей інших студентів – це прекрасна можливість продумати питання для співрозмовника. 

Якщо вам некомфортно займатися в групі, кожна школа пропонує вам індивідуальне заняття або курс в міні-групі з трьох-чотирьох осіб. Але знайте, що таке заняття може обійтися вам дещо дорожче. 

Що мають пропонувати курси іноземних мов? - 4

Будь-які курси мають проходити з комфортом для вас

Ціна курсів іноземних мов в Україні 

Сьогодні у вас є можливість вибрати мовну школу на будь-який гаманець – в середньому, від 2 до 5 тисяч гривень за семестр. Зрозуміло, чим більший досвід і кваліфікація викладачів, чим якісніше і насиченіше заняття, чим сучасніший і зручніший офіс і так далі – тим дорожче будуть такі курси. Але можна знайти і дуже непогану школу, яка обійдеться вам досить дешево. 

Головна вам порада – порівняти ціну з переліком пропонованих послуг. Якщо ціна курсів іноземних мов в Києві більше 4 тисяч гривень, то очікувано, що у вартість входитимуть додаткові спецкурси, заняття або консультації з учителем, відпрацювання пропущеного уроку, розмовні тематичні клуби, та школа знаходиться в центрі міста або недалеко від метро.

Що стосується способів оплати, то сьогодні пропонують декілька форм оплати на вибір, системи знижок і бонусів, можливість заморозити ваш рахунок. Обов'язково поцікавтеся програмами лояльності. 

Локація

Декілька слів про локацію школи. Іноді дійсно варто доплатити, але віддати перевагу тим курсам, які знаходяться недалеко від вашого будинку або роботи. Адже дорога до школи з урахуванням трафіку великого міста може відняти у вас немало часу. Краще витратити його на навчання або відпочинок, ніж на пересування в транспорті. 

Що ще можуть запропонувати мовні курси? 

Залежно від ваших потреб і бажань курси іноземних мов в Україні можуть вам запропонувати такі опції.

  1. Ви можете отримати сертифікат, що підтверджує проходження певного рівня. У такому разі обов'язково простежте, щоб в сертифікаті ваше ім'я було написане точно так, як і у вашому закордонному паспорті – це важлива деталь, якщо ви будете надавати сертифікат якійсь міжнародній компанії.

  2. Якщо з якоїсь причини ви не можете відвідати курси в групі, то додаткове заняття по Skype вас виручить. Деякі школи проводять не лише разові індивідуальні консультації, але навіть групове лексичне або граматичне Skype- заняття з певною періодичністю. До речі, окрім такого бонусного заняття, школи можуть пропонувати основні онлайн-курси, у тому числі безкоштовні, розраховані на декілька годин, днів або тижнів – варіацій багато

  3. Також адміністратори школи при знайомстві повинні розповісти вам про умови договору, як проходить оплата і чи будете ви мати можливість отримати гроші назад в певних випадках.

Отже, тепер ви знаєте, чого вам чекати від курсів іноземних мов в Україні. Вибирайте і приступайте до успішного навчання! І пам'ятаєте, що навіть найпрестижніші курси не принесуть вам бажаного результату, якщо ви не будете приділяти час навчанню поза класом. Пів години іноземної мови щодня допоможуть вам досягти своєї мети набагато швидше і легше.

Курси англійської мови для дітей влітку 2022

Наразі українські приватні школи активно готуються до літа, незважаючи на те, що  інші бізнеси, потерпають від війни. Набір на навчання стартував у травні, і нова хвиля почнеться з 1 червня.

Найкращі способи швидко вивчити англійську: відгуки студентів і викладачів

Дієві поради, що допомагають швидко вивчити базову англійську дорослим і дітям

Як краще вчити англійську мову: онлайн або офлайн

Чи може вивчення англійської мови онлайн конкурувати з офлайн-форматом?

Вартість онлайн - курсів англійської мови

Як обрати курс вивчення англійської мови, щоб отримати хороші знання за доступною ціною?